MENÜ

Temel Tıp Bilimleri

Anabilim Dalı Başkanı

Prof. Dr. İbrahim KÜRTÜL

Öğretim Üyeleri

Prof. Dr. Bünyamin ŞAHİN

Yrd. Doç. Dr. Zülal Öner

Anabilim Dalı Başkanı

Doç. Dr. Seyit Ali KAYIŞ

Öğretim Üyeleri

Prof. Dr. Alaaddin POLAT

Öğretim Üyeleri
Yrd. Doç. Dr. Mehmet DEMİR

Anabilim Dalı Başkanı

Yrd. Doç. Dr. Yusuf ERSAN

Öğretim Üyeleri
Doç. Dr. Rabia PİŞİRİCİLER

Anabilim Dalı Başkanı

Yrd. Doç. Dr. Emre TAŞKIN

Öğretim Üyeleri
Yrd. Doç. Dr. Muhammed Kamil TURAN

Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Ana Bilim Dalı Başkanlığı 2014 yılında Yrd.Doç.Dr. İsmail Haskul'un atanmasıyla kurulmuştur. Tıbbi Biyokimya ana Bilim Dalında şu an Doç.Dr.Eyüp Altınöz ile birlikte iki öğretim üyesi bulunmaktadır. 2016-2017 eğitim öğretim yılında ilk kez Fakültemiz öğrencileri Karabük'te eğitim öğretim almaya başlamıştır. Kampüste bulunan Tıp Fakültesi yerleşkemizde Eğitim Laboratuvarımız mevcuttur.

Öğretim Üyelerimiz Tıp Fakültesi ile birlikte Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Hizmetleri Yüksek Okulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu gibi Üniversitemizin diğer Fakültelerinde de eğitim öğretim hizmetine Katılmaktadır.

Sağlık Bakanlığı ile afiliye olan KBÜ Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde Merkez ve Acil olmak üzere iki adet Biyokimya Laboratuvarımız mevcut olup Hekim ve Hastalarımıza hizmet üretmeye devam etmekteyiz. Laboratuvarlarımızda Biyokimya, Hormon, Hemogram, Koagulasyon, Kan Gazları, Sedimantasyon, İdrar, Gaita, Tümör markırları, Vitamin düzeyleri gibi oldukça geniş bir test menüsüne sahip bulunmaktayız.

Ana Bilim Dalı olarak Hastalarımıza en iyi hizmeti üretmenin yanı sıra öğrencilerimize KBÜ Tıp fakültesi mezunlarını fark edilir kılacak bir eğitimin verilmesini aynı zamanda Tıp'ta uzmanlık eğitimi ile ülkemizin ihtiyacı olan Biyokimya Uzmanlarının yetiştirilmesi ve akademik hayata katkı verecek akademik eğitimlerin verilmesi görevlerimizin yanı sıra bu eğitimlerle birlikte yapılacak Bilimsel çalışma ve etkinliklerle de Tıbbi Biyokimya ve Tıp biliminin diğer branşlarına evrensel katkı sunmak her zaman önceliğimizdir.

Anabilim Dalı Başkanı

Yrd. Doç. Dr. İsmail HASKUL

Öğretim Üyeleri
Doç. Dr. Eyüp ALTINÖZ

Anabilim Dalı Başkanı

Yrd. Doç. Dr. Nergis AŞGIN

Öğretim Üyeleri
Yrd. Doç. Dr. Elçin Kal ÇAKMAKLIOĞULLARI
Yrd. Doç. Dr. Cüneyt KURU